Sınai Mülkiyet, Genetik Kaynaklar ve Geleneksel Bilgi Ulusal Çalıştayı

Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcısı İbrahim YAŞAR açılışta yaptığı konuşmada, 3 Kasım’da gerçekleştirilen toplantıda konuyla ilgili mevcut yasal düzenlemelerdeki eksikliklerin tespit edilmesi gerektiği ve konunun disiplinler arası olması nedeniyle kurumlar arası işbirliğinin önemli olduğunun ortaya koyulduğunu söyledi.

Devamı

TPE ve İTO Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türk Patent Enstitüsü ve İstanbul Ticaret Odası arasında düzenlenen İşbirliği Protokolü, TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN ile İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun TOPÇU tarafından imzalandı.

Devamı

Selçuk TTO Patent Proje Pazarı

Türk Patent Enstitüsü’nün destek verdiği, Türkiye genelinden yapılan patent başvuruları arasından seçilen 145 buluşun sergilendiği "Selçuk TTO Patent Proje Pazarı" başladı.

Devamı

İnovasyon Türkiye Fuarı Açıldı

Türk Patent Enstitüsü, TÜBİTAK ve İstanbul Kalkınma Ajansı onaylı KOBİ, üniversite ve genç girişimci buluşlarının sergilendiği fuarda, savunma sanayi, tıp, bilişim teknolojisi, gıda sektörü ve ergonomik mutfak eşyalarına kadar çok farklı alanlarda patenti alınmış, üreticisini bekleyen kullanışlı ve şaşırtıcı buluşlar yer alıyor.

Devamı

2. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK'ın Katıldığı Törenle Açıldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK, yaptığı konuşmada, küresel pazarlardan pay almanın en önemli yolunun Ar-Ge ve inovasyona dayalı teknolojik ürün üretmekten geçtiğini söyledi.

Devamı

Marka Sınıflandırma Sayfası Yenilendi

Türk Patent Enstitüsü internet sitesinde yer alan “Marka (NICE) Sınıflandırma” sayfası, yeni ve faydalı linkler içerecek şekilde güncellendi.

Devamı

Büyük Önder Atatürk Ebediyete İntikal Edişinin 76. Yılında Törenle anıldı.

Atatürk’ün aramızdan ayrıldığı, saat 09.05’teki Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören, Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim YAŞAR’ın günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşma ile devam etti.

Devamı

Patent ve Marka Vekilleri İstişare Toplantısı Türk Patent Enstitüsünde Gerçekleştirildi

Sınai mülkiyet alanında son dönemde yaşanan gelişmeleri değerlendirmek, patent ve marka vekilleri ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlenen toplantının açılışı, TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN tarafından yapıldı.

Devamı

Türk Patent Enstitüsü Tüm İşlemlerin Çevrimiçi (Online) Yapılabilmesi Yönündeki Çalışmalarını Sürdürüyor

1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Türk Patent Enstitüsü Patent, Markalar ve Endüstriyel Tasarımlar Dairesi Başkanlıklarına ilgili mevzuat uyarınca e-imza/mobil imza kullanılarak yapılması mümkün taleplerin tamamı ÇES sistemi üzerinden e-imza/mobil imza aracılığıyla yapılabilecek.

Devamı
Tümü
 

E-Hizmetler

Hizmetler

İstatistikler

  • İstatistikler

  • Türk Patent Enstitüsü veri tabanına kayıtlı verilerden hazırlanmaktadır.
    Patent, Marka, Endüstriyel Tasarım İstatistikleri

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama

Bakanlığımız ve Sitelerimiz