10. Şimdi Düşünme Zamanı Sergisi

Türk Patent Enstitüsü (TPE) ile Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının işbirliğiyle düzenlenen ve yurt genelindeki ilköğretim öğrencilerinin teknoloji ve tasarım dersinde yaptıkları çalışmalardan oluşan, ''10. Şimdi Düşünme Zamanı'' sergisi açıldı.

Devamı

Prof. Dr. Habip ASAN, ABD Patent ve Marka Ofisi (USPTO) Başkanı Michelle K. LEE ile Görüştü

TPE’nin Uluslararası Araştırma ve İnceleme Otoritesi olması yönünde yapılan değerlendirmelere verdikleri büyük destek için Michelle K. LEE’ye teşekkürlerini iletti.

Devamı

Azerbaycan Patent Ofisi'nden Bir Heyet, TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN'a Ziyarette Bulundu

Ziyaret çerçevesinde iki ofis arasındaki mevcut işbirliği faaliyetlerinin artırılması ve geliştirilmesi yönündeki çalışmalar değerlendirildi.

Devamı

10. Şimdi Düşünme Zamanı Sergisi

Çocuklarımızın bilime, teknolojiye ilgi duyması, düşünce ürünleri geliştirmelerinin teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen “Şimdi Düşünme Zamanı” Sergilerinin onuncusu 27–28 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleştiriliyor.

Devamı

TPE'nin Uluslararası Araştırma ve İnceleme Otoritesi Olması Yönünde PCT Çalışma Grubu'ndan Tam Destek

Prof. Dr. Habip ASAN başkanlığındaki heyet, PCT Çalışma Grubu toplantısında, TPE’nin Uluslararası Araştırma ve İnceleme Otoritesi olmak için gerekli kriterleri sağladığına ilişkin bilgiler vererek, TPE’nin yeterliliğini ve kapasitesini anlattı.

Devamı

TPE'nin Uluslararası Patent Araştırma Otoritesi Olmasına Yönelik Destek Turları Sürüyor

TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN başkanlığındaki bir heyet, Türk Patent Enstitüsü’nün Uluslararası Patent Araştırma Otoritesi olarak akredite edilebilmesi yönündeki çalışmalara destek sağlanması amacıyla 9- 10 Mayıs tarihlerinde Japon ve Çin Patent Ofislerini içeren bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Devamı

Türk Patent Enstitüsü Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirildi

Türk Patent Enstitüsü, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesi aldı.

Devamı

Prof. Dr. Habip ASAN'ın 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü Mesajı...

Bu yıl belirlenen tema, dijital çağda bilgi teknolojileri sayesinde inanılmaz bir hızla dolaşan ve paylaşılarak küreselleşen bilginin kültürün geleceğini nasıl etkileyeceğidir.

Devamı

Türk Patent Ödülleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, 2011'den bu yana Avrupa'da en fazla marka başvurusunun yapıldığı ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Devamı
Tümü
 

E-Başvuru

İnteraktif Bilgilendirme Servisi
(0312) 303 1 303

Hizmetler

İstatistikler

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama