Teknoloji Transfer Platformu Tanıtım Toplantısı

TPE Teknoloji Transfer Platformu tanıtım toplantısı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan ASLAN’ın katıldığı açılış ile Türk Patent Enstitüsü konferans salonunda gerçekleştirildi.

Devamı

Türkiye Avrupa Patent Başvurularında 2 Basamak Atlayarak 21. Sıraya Yükseldi

Avrupa Patent Ofisi'ne (EPO) geçen yıl yüzde 3 artışla 274 bin başvuru yapılırken Türkiye iki basamak yükselerek 21. sıraya çıktı.

Devamı

TPE - GTO Arasında İşbirliği Protokolü

Türk Patent Enstitüsü ile Gebze Ticaret Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Devamı

Türk Patent Enstitüsü Pakistan Fikri Mülkiyet Ofisi Arasında İşbirliği Protokolü

Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyinin, 17-18 Şubat 2015 tarihlerinde, İslamabad’da Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Pakistan Başbakanı Navaz ŞERİF’in eş başkanlığında düzenlenen dördüncü toplantısı sırasında, iki ülke arasındaki sıkı dostluk ilişkilerinin sınai mülkiyet ofisleri arasındaki işbirliğine de yansıtılması amaçlandı.

Devamı

Gaziantep'te Coğrafi İşaretler Çalıştayı

TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN, şehrin coğrafi işaretlerini değerlendirmek üzere Gaziantep'te düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Devamı

Danimarka Patent ve Marka Ofisi Ziyareti

Danımarka Patent ve Marka Ofisi Başkan Yardımcısı Keld Nymann JENSEN ve Proje Danışmanı Janne WELLENDORF 10 Şubat 2015 tarihinde Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN’ı makamında ziyaret etti.

Devamı

Şimdi Düşünme Zamanı Sergisi'ne İlişkin İşbirliği Protokolü Yenilendi

Türk Patent Enstitüsü ile Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü arasındaki “Şimdi Düşünme Zamanı Sergisi”ne ilişkin işbirliği protokolü yenilendi.

Devamı

Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu (UNECE) "Değişim için Fikirler" Yarışması

Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu (UNECE) tarafından, 2015 Sürdürülebilir Kalkınma Yılı etkinlikleri çerçevesinde 14 Nisan 2015 tarihinde Cenevre'de "Değişim için Fikirler" Yarışması düzenleniyor.

Devamı

Türk Patent Enstitüsü Tüm İşlemlerde Online (Çevrimiçi) Başvuruya Geçti

Türk Patent Enstitüsü 18 Ocak 2015 tarihi itibariyle başvuru işlemlerini tümünü ÇES sistemi üzerinden e-imza/mobil imza aracılığıyla online olarak yapılmasına olanak sağlıyor.

Devamı

GAÜN-ARGETİ 2015 Proje Pazarı'nda Birbirinden İlginç Buluşlar

Türk Patent Enstitüsü’nün de desteklediği Gaziantep Üniversitesi’nin yenilikçi proje ve fikirlerin tanıtılması, desteklenmesi ve ticarileştirilmesinin kolaylaştırılması amacıyla düzenlediği ARGETİ'15 Proje Pazarı’nda birbirinden ilginç 230 proje, inovasyon severlere heyecanlı anlar yaşattı.

Devamı
Tümü
 

E-Hizmetler

Hizmetler

İstatistikler

  • İstatistikler

  • Türk Patent Enstitüsü veri tabanına kayıtlı verilerden hazırlanmaktadır.
    Patent, Marka, Endüstriyel Tasarım İstatistikleri

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama

Bakanlığımız ve Sitelerimiz